Super Hang-On (PC, 5 1/4" Disk) Data East - 1987 USA, Canada Release
From Eli's Software Encyclopedia
Super Hang-On | |
![]() | |
| Title | Super Hang-On |
| Product ID | 13252-00408 |
| Product UPC | 013252004085 |
| Platform(s) | |
| Packaging | Retail Box |
| Media | 5 1/4" Disk |
| Copyright date(s) | 1987 |
| Publisher(s) | |
| Category(s) | |
Description from the packaging.
System Requirements
PC Boot Software | |
| Required CPU | XT 8088/8086 |
| Required RAM | 512K |
| Recommend RAM | 640K |
| Recommend Joystick | Yes |
| Supported Video | CGA EGA Hercules Monochrome |
Box Scans
Screenshots
Advertising
Package Contents
Reviews
Credits
Trivia
Cheats or Easter Eggs
Technical Notes
Links
Categories:
- 1987 Arcade
- 1987 Data East
- 1987 Entertainment
- 1987 Motorcycle
- 1987 PC Boot Arcade
- 1987 PC Boot Entertainment
- 1987 PC Boot Motorcycle
- 1987 PC Boot Racing
- 1987 PC Boot Software
- 1987 PC Software
- 1987 Racing
- 1987 Software
- Arcade
- Data East
- Entertainment
- Motorcycle
- PC Boot Arcade
- PC Boot Entertainment
- PC Boot Motorcycle
- PC Boot Racing
- PC Boot Software
- PC Software
- Racing


