SuperStor Pro (PC, 3 1/2" Disk and 5 1/4" Disk) Addstor - 1992 USA, Canada Release
From Eli's Software Encyclopedia
SuperStor Pro | |
| Title | SuperStor Pro |
| Product ID | 35201-00003 |
| Product UPC | 735201000039 |
| Platform(s) | |
| Media | 3 1/2" Disk and 5 1/4" Disk |
| Copyright date(s) | 1992 |
| Publisher(s) | |
| Category(s) | |
Description from the packaging.
System Requirements
PC MS-DOS 3.0 | |
| Required CPU | AT 286 |
| Required RAM | 512K |
| Conventional RAM | 52K Free |
PC Windows 3.1 | |
| Required CPU | AT 286 |
| Required RAM | 640K |
Box Scans
Screenshots
Advertising
Package Contents
Reviews
Credits
Trivia
Cheats or Easter Eggs
Technical Notes
Links
Categories:
- 1992 Addstor
- 1992 Disk Compression
- 1992 Disk Utilities
- 1992 DOS Disk Compression
- 1992 DOS Disk Utilities
- 1992 DOS Software
- 1992 DOS Utilities
- 1992 PC Software
- 1992 Software
- 1992 Utilities
- 1992 Windows 3.x Disk Compression
- 1992 Windows 3.x Disk Utilities
- 1992 Windows 3.x Software
- 1992 Windows 3.x Utilities
- Addstor
- Disk Compression
- Disk Utilities
- DOS Disk Compression
- DOS Disk Utilities
- DOS Software
- DOS Utilities
- PC Software
- Utilities
- Windows 3.x Disk Compression
- Windows 3.x Disk Utilities
- Windows 3.x Software
- Windows 3.x Utilities
