Publicity Builder (PC, 3 1/2" Disk and 5 1/4" Disk) JIAN - 1992 USA, Canada Release
From Eli's Software Encyclopedia
Publicity Builder | |
![]() | |
| Title | Publicity Builder |
| Product ID | 35018-56551 |
| Product UPC | 735018565516 |
| Platform(s) | |
| Media | 3 1/2" Disk 5 1/4" Disk |
| Copyright date(s) | 1992 |
| Publisher(s) | |
| Category(s) | |
Description from the packaging.
System Requirements
PC MS-DOS 2.1 | |
| Required CPU | XT 8088/8086 |
| Required RAM | 512K |
| Supported Video | Monochrome |
PC Windows 3.0 | |
| Required CPU | AT 286 |
| Required RAM | 640K |
| Supported Video | EGA Hercules Monochrome VGA |
Box Scans
Screenshots
Advertising
Package Contents
Reviews
Credits
Trivia
Cheats or Easter Eggs
Technical Notes
Links
Categories:
- 1992 DOS Marketing
- 1992 DOS Productivity
- 1992 DOS Software
- 1992 JIAN
- 1992 Marketing
- 1992 PC Software
- 1992 Productivity
- 1992 Software
- 1992 Windows 3.x Marketing
- 1992 Windows 3.x Productivity
- 1992 Windows 3.x Software
- DOS Marketing
- DOS Productivity
- DOS Software
- JIAN
- Marketing
- PC Software
- Productivity
- Windows 3.x Marketing
- Windows 3.x Productivity
- Windows 3.x Software


