Mental Blocks (PC and C64, 5 1/4" Disk) Avantage - 1989 USA, Canada Release
From Eli's Software Encyclopedia
Mental Blocks | |
| Title | Mental Blocks |
| Product ID | 15605-69048 |
| Product UPC | 015605690488 |
| Platform(s) | |
| Packaging | Retail Box |
| Media | 5 1/4" Disk |
| Copyright date(s) | 1989 |
| Publisher(s) | |
| Publisher label | |
| Category(s) | |
Description from the packaging.
System Requirements
C64 | |
| Required RAM | 64K |
PC MS-DOS 2.11 | |
| Required CPU | XT 8088/8086 |
| Required RAM | 256K |
| Supported Video | CGA |
Box Scans
Screenshots
Advertising
Package Contents
Reviews
Credits
Trivia
Cheats or Easter Eggs
Technical Notes
Links
Categories:
- 1989 Accolade
- 1989 Arcade
- 1989 Avantage
- 1989 C64 Arcade
- 1989 C64 Entertainment
- 1989 Commodore 64 Software
- 1989 DOS Arcade
- 1989 DOS Entertainment
- 1989 DOS Software
- 1989 Entertainment
- 1989 PC Software
- 1989 Software
- Accolade
- Arcade
- Avantage
- C64 Arcade
- C64 Entertainment
- Commodore 64 Software
- DOS Arcade
- DOS Entertainment
- DOS Software
- Entertainment
- PC Software
